Tüm Eğitim ve Danışmanlık hizmetlerimiz dost ve müttefik ülkelerin Silahlı Kuvvetleri ve Polis Teşkilatlarına mahsustur.

Eğitimlerimize bireysel katılım mümkün değildir!

 

Michael RUBİN twitter hesabının erişiminin engellenmesi hakkındaki talebimiz

 

       1-ABD vatandaşı ve pentagon görevlisi Michael RUBİN isimli şahıs https://twitter.com/mrubin1971 simli twetter hesabından yayınladığı twittler ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve meşru hükümet başta olmak üzere kısaca SADAT adı ile anılan müvekkilim SADAT ULUSLARARASI SAVUNMA DANIŞMANLIK İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş. hakkında gerçek dışı, kişilik haklarına saldırı mahiyetinde, ticari itibarını terzil edici, topluma ve kamuoyuna hedef olarak gösteren hakaret ve iftira nitelikli muhtevaya sahip, tespit, itham ve beyanlarda bulunmaktadır.

       2-Kısaca SADAT olarak bilinen ‘‘SADAT Uluslar Arası Savunma Danışmanlık İnş. San. Ve T. A.Ş.’’; Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre kurulmuş ve faaliyet gösteren bir şirket olup, kanunlara göre faaliyet göstermektedir. Kurucuları, ortakları ve çalışanları hukuka saygılı ve tertemiz geçmişe sahip kişilerdir. Tüzel kişi veya bireyler olarak bırakın yasa dışı olmayı tek bir şüpheli faaliyetleri dahi yoktur. SADAT her türlü çirkin ve mesnetsiz yakıştırmalardan münezzehtir. Müvekkil şirketin tüm faaliyetleri kanunlar kapsamında Türk Ticaret Kanunu ve diğer kanuni mevzuat çerçevesinde, devletin tüm birimlerince incelenmekte olup hukuksuz hiçbir icraatı söz konusu olmayan, meşru, şeffaf, gizli kapaklı işi olmayan ticari bir kuruluştur.

 

       3-Bu nedenle talep konusu https://twitter.com/mrubin1971 uzantılı hesaptan;gerçekleri araştırmadan ve hakikaten bu konuda bilgisiz olarak müvekkil aleyhinde ağır ifadelerin kullanıldığı, iftiraya varan nitelikte açıklamaların yapıldığı, açıklamaların, bilinçli bir karalama kampanyası kapsamında, müvekkil şirketin ticari itibarını, ağır şekilde zedeleyici, kişilik haklarına saldırı mahiyetinde, yalan, yanlış, iftira ve hakaret nitelikli muhtevaya sahip olduğu aşikardır.

       4-Talebe konu, https://twitter.com/mrubin1971 uzantılı twetter hesabından;

       * Michael Rubin Onaylanmış hesap @mrubin1971 9 Nis ‘’Merak ediyorum, eger Erdogan Istanbul secimini calarsa ve protestolar baslarsa, SADAT kalabaliklara ates acarak masum insanlari oldurup daha once oldugu gibi sucu Erdogan'in dusmanlarina mi atacak acaba. #Turkiye      #Istanbul #TurkeyElections^^
       * Michael Rubin Onaylanmış hesap @mrubin1971 21 Eki 2018 ‘’ Erdogan Kasikci'ya ne oldugunu aciklama sozu verdi. Merak ediyorum acaba darbe sirasinda da gercekten ne oldugunu aciklayacakmi. Mesela SADAT ne yapiyordu yada sivilleri aslinda kim oldurdu?’’

 

       * Michael Rubin Onaylanmış hesap @mrubin1971 28 Tem 2017 ‘’Eger emekli edilirse, Perincek darbe sirasinda SADAT’in isledigi cinayetleri ifsa eder mi? Yoksa, kendi darbesini mi yapar?’’
       * Michael Rubin Onaylanmış hesap @mrubin1971 26 Ara 2017 ‘’Erdogan son cikan KHK'daki sivillere verilen garantiler hakkinda durustce ortaya cikmali. Bu haliyle olum timlerini legalize ediyor ve SADAT'in bir teror orgutu oldugunu teyit ediyor.
       * Michael Rubin Onaylanmış hesap @mrubin1971 28 Mar 2017 ‘’SADAT 16 Nisan da yine masum insanlari vuracak mi, 15 Temmuz da vurdugu gibi?‘’
       * Michael Rubin Onaylanmış hesap @mrubin1971 11 Ağu 2017 ‘’Recebin devrim muhafızları; SADAT ve milislerinin 15/7 Tiyatrosundaki kanlı rolü.’’
       * Michael Rubin Onaylanmış hesap @mrubin1971 17 Kas 2016 ‘’Sadat hakkinda 15 temmuzda oldurdugu siviller icin arastirma/sorusturma zamani geldi.

Şeklinde, SADAT’ın 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında bir takım yasa dışı faaliyetlerde bulunduğu, iktidarın sözde karanlık eylemlerini SADAT üzerinden yaptığı şeklinde, Müvekkil şirket SADAT özelinde Sayın Cumhurbaşkanı ve ülkemizin menfaatleri için gerçekleştirilen faaliyetlere karşı haksız bir kamuoyu oluşturmak gibi kabul edilemez bir düşünce ile gerek muhtevası ve gerekse aktarılış üslubu ile gerçekle alakası olmayan iftira ve hakaret mahiyetinde paylaşımlar yapılmaktadır. Sayın Mahkemece, bir çıktısı ekte sunulan ve halen erişime açık olan bu yayınlara, https://twitter.com/search?q=%40mrubin1971%20sadat&src=typd adresinden ulaşılabilecektir.

       Söz konusu twitler incelendiğinde; aktarılanların somut verilere değil, tümüyle yanlış varsayımlara dayandığı açıkça görülmektedir. Müvekkillerle ilgili olarak kamuoyuna aktarılan bilgilerin hiçbirinin doğruluğu teyit edilmemiş, gerçek olmayan, ‘’iftira’’ ve “hakaret” kapsamında olduğu açıkça ortadadır.

       5- Talebe konu twitter hesabının herkese açık olması, Türkçe olarak yayınlanması nedeni ile çok sayıda takipçisi bulunmakta, Bu kişi tarafından yayınlanan twitler birçok kişi tarafından da her türlü yazılı ve görsel medyada kullanılmaktadır. Bu durum müvekkil şirketin, ticari itibarını, kişilik haklarını telafisi mümkün olmayan zararlara uğramaktadır. Müvekkilin bu hukuka aykırı paylaşımlar nedeniyle uğradığı bu manevi zararlarının bir an önce sonlandırılması için 5651 sayılı ‘’İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanun’ un 9. Maddesi gereğince https://twitter.com/mrubin1971 adresi ile müvekkil SADAT ile ilgili olarak yapılan paylaşımların açıkça kişilik haklarına saldırı oluşturan iftira ve hakaretlerle dolu paylaşımların hukuka aykırılığının tespiti ile içeriğin yayından çıkarılmasına, arama motorlarında erişiminin engellenmesine karar verilmesini teminen iş bu dava açılmıştır.
HUKUKİ SEBEPLER : 5651 sayılı kanun, basın kanunu, T.C.K. konu ile ilgili mevzuat hükümleri İSTEM VE SONUÇ :

       Yukarıda arz ve izah edilen sebepler ve inceleme sırasında elde edilecek sair deliller muvacehesinde TWİTTER isimli sosyal medya platformunda, https://twitter.com/mrubin1971 isimli hesap üzerinden, müvekkil SADAT hakkında yapılan paylaşımların kişilik haklarına saldırı mahiyetinde, hukuka aykırılığının tespiti ile twitlerin yer aldığı içeriğin yayından çıkarılmasına ve arama motorlarında erişiminin engellenmesine karar verilmesini vekaleten arz ve talep ederim.

Similar Topics