Ürünlerimiz

ASKERİ LOJİSTİK SİSTEMLER

SADAT Savunma tarafından tasarlanan Askeri Lojistik Sistemler, gelişmiş silahlı kuvvetler tarafından da kullanılan; hızlı harekete geçme ve mobilize olabilme gerekliliği, eğitim, tatbikat veya operasyonların başarısının arttırılması ve yapılabilecek olası operasyonların başarısına ciddi ölçüde katkı sağlamaya dönük bir çalışmadır. Temel amaç kışlaların konuşlu olduğu yerden eğitim, tatbikat veya operasyon bölgesine muharip unsurlar ile lojistik ihtiyaçların da aynı hızda aktarılması ihtiyacının giderilmesidir.

Ülkelerin savaşma gücü ölçülürken savaşan her bir muvazzaf asker için geri planda kaç kişilik lojistik destek sağlandığına bakılmaktadır. Bu oranın yüksekliği başarının ana kaynağı kabul edilmektedir. Mevcut ihtiyaçtan dolayı SADAT Savunma tarafından tasarlanan bu konsept; Askeri birliklerin lojistik sisteminin (cephanelik, atış poligonu, eğitim simülasyon sistemi, depolama alanı, sahra mutfağı, sahra hastanesi vb.) mobilize olabilmesine büyük katkı sağlamaktadır.

Oluşturulan sistemlerden özellikle cephane depolanması ve taşınması maksadı ile oluşturulanlar “NATO Mühimmat Saklama ve Taşıma Kuralları Yönetmeliğine (AASTP-1)” göre tasarlanmıştır.

Tüm Mobil Lojistik Sistemler mobilizeyi sağlamak amacıyla da ISO/TC 104 standardına göre tasarlanmıştır. 

 

 • Cephanelik Sistemleri

  Cephanelik Sistemleri

  SADAT Savunma tarafından tasarlanıp uygulamaya konan bu yeni konsept; tüm modern orduların ihtiyacı olan “Mobilizasyon” gereksinimine önemli katkı sağlamaktadır.
  Hareketli, taşınabilir ve sabit modüler cephanelik tasarımları hem ülke Silahlı Kuvvetlerinin görev başarılarının yükselmesini sağlamakta hem de düşük maliyetli olması sebebiyle önemli bir eksiği gidermektedir.

  Detaylar İçin Tıklayınız
 • Simülasyon Sistemleri

  Simülasyon Sistemleri

  Gelişmiş ordular artık eğitim simülatörlerini hemen hemen her branşta kullanmaktadır. Kullanılan bu simülatörler eğitimin kalitesini yükseltmekte ve eğitim maliyetlerini de ciddi oranda düşürmektedir.
  SADAT Savunmanın geliştirdiği mobil simülasyon sistemleri eğitime ihtiyaç duyulan yerlere alanında uzman simülasyon sistemlerini kolayca ulaştırabilmek amacıyla tasarlamıştır.

  Detaylar İçin Tıklayınız
 • Poligon Sistemleri

  Poligon Sistemleri

  SADAT Savunma tarafından tasarlanmış olan “Poligon Sistemleri” gerçek atışların yapılabildiği tabanca, tüfek hatta keskin nişancı tüfeği atışlarının bile yapılabileceği tasarımlardır.

  Detaylar İçin Tıklayınız
 

 

 


Askeri Lojistik Sistemler Ürün Kataloğu

Askeri Lojistik Sistemler Ürün Kataloğu
Askeri Lojistik Sistemler Ürün Kataloğu (PDF indirmek için tıklayınız)

Previous Next

Hareketli Cephanelik Sistemi, cephanenin tüm cephane nakil koşullarını sağlayarak istenilen her bölgeye hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için SADAT Savunma tarafından tasarlanmıştır. Sistem gereken enerji beslemesini taşıyıcı aracın elektrik sisteminden alabildiği gibi güneş enerjili besleme seçeneği de mevcuttur.

Previous Next

Eğitim simülasyon sistemleri artık tüm gelişmiş ordularda kullanılmaktadır.

SADAT Savunma simülasyon sistemlerine mobilizasyon kazandırma maksadıyla bu tasarımları geliştirmiştir. Geleneksel sistemde eğitim ihtiyacı olan askeri personel Eğitim Merkezine gitmek suretiyle eğitimleri almakta iken bu yeni konseptte eğitim alacak birliğin ayağına Eğitim Merkezi götürülmek suretiyle hem zamandan hem de maliyetten ciddi tasarruf sağlanmaktadır.

Previous Next

Sabit Modüler Eğitim Simülasyonu askeri birliklerin büyüklük ve fonksiyonelliğine göre tasarlanmakta olup, tabanca, tüfek, keskin nişancı, tanksavar, uçaksavar eğitim simülasyonları gibi çeşitli ve arttırılabilir olarak tasarlanmaktadır.

Bu sistemlerin en önemli avantajı düşük maliyet ile kurulabilmesidir.

Previous Next

SADAT Savunma tarafından geliştirilen Hareketli Poligon sistemleri ile silahlı kuvvetlerin konuş yerlerinin çok ve farklı bölgelerde olması sebebiyle ihtiyaç duyulan bölgeye araç üzerinde ulaştırılması suretiyle hem inşaat maliyetleri ortadan kaldırılmış hem de eğitim standardı yükselmiş olmaktadır.

Hareketli Poligon sistemleri düşük maliyetli ve taşınabilir olması sebebi ile birliklerin eğitim ihtiyacını yüksek verimlilikle karşılayabilmektedir. İhtiyaç duyulduğunda modüler yapısı dolasıyla rahatlıkla başka bir yere taşınabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Previous Next

Taşınabilir Poligon sistemleri; toprak altına veya toprak üstüne konabilmekte, düşük maliyet ve taşınabilir olması sebebi ile birliklerin ihtiyacını karşılayabilmektedir.

İhtiyaç duyulduğunda modüler yapısı dolasıyla rahatlıkla kapasitesi arttırılabilecek ve gerektiğinde başka bir yere taşınabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Hizmetlerimiz hakkında ve ihtiyaçlarınız ile ilgili detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin...

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Whatsapp İletişim Hattı