Tüm Eğitim ve Danışmanlık hizmetlerimiz dost ve müttefik ülkelerin Silahlı Kuvvetleri ve Polis Teşkilatlarına mahsustur.

Eğitimlerimize bireysel katılım mümkün değildir!

Uçak Pilot Eğitimi

SADAT Savunma; Türk Silahlı Kuvvetlerinde başarı ile hizmet ettikten sonra emekli olmuş pilotların öğretmen olarak görev yaptığı üç ayrı kurs ile, talep eden ülkenin havacı personeline, her cins uçak ve helikopter için, Pilotluk Eğitimi, Uçak Tip Eğitimi ve Savaş Eğitimi vererek, savaş pilotu yetiştirme imkan ve kabiliyetine sahiptir.

SADAT Savunma, talep eden ülkede uluslararası normlarda pilotluk eğitimlerini planlar koordine eder ve uygular. Pilot eğitimleri ülkelerin ihtiyacına özel de ayrıca planlanabilir. Standart pilot eğitimleri minimum 1 maksimum 2 sene içerisinde bitirilir. Pilot sertifikasyonları ilgili ülkelere göre düzenlenir veya bu ülkelerin standartlarında eğitim tamamlanarak pilot sertifikalarının alınması sağlanır.

Eğitim Konuları ve Süresi

  UÇUŞ EĞİTİMİ

  • En az 214:30 saat / 1 yıl olarak uygulanmaktadır.

ATPL(A) TEORİK EĞİTİMİ

  • Teorik bilgi eğitimi toplam 6 ayda 774 saattir.
  • Uçuş ile doğrudan ilişkili uçak teknik eğitimi, temel alet ve prosedürel alet teorik eğitimleri, seyrüsefer, sınıf yetkisi teorik eğitimi, emniyet yönetim sistemi (SMS), uçuş emniyet eğitimi, anormal durumları önleme ve kurtarma eğitimi kursu- ileri seviye (AUPRT) ve uçuş ekibi işbirliği eğitimi (MCC) gibi diğer teorik eğitimler toplam 112:00 saatten oluşmaktadır.

Kurs Başlangıç Yeterlilik Kriteri

  1. En az 21 yaşında olmak
  2. En az lise veya dengi okul mezunu olmak
  3. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş geçerli 1inci sınıf sağlık sertifikası sahibi olmak
  4. Adayın Adli Sicil Kaydı bulunmadığını göstermiş olmak

Kurs Sonunda Kazanılacak Kabiliyetler

Kursiyerler eğitim sonucunda özel ve ticari uçuşlarda pilotluk yapma lisansı almış ve ayrıca askeri maksatlı uçaklar için eğitime hazır hale gelmiş olacaktır.

Kursun Süresi

6 ay yer dersleri ve teorik eğitim, 1 sene uçuş ve uygulamalı eğitim ile toplam süre 18 ay olacaktır. Hava durumuna göre uçuş eğitim süresi en fazla süre 2 seneye kadar uzayabilecektir.